Hotel

Słoneczny Młyn to jedyny położony nad rzeką Brdą w Bydgoszczy hotel czterogwiazdkowy, który powstał dzięki zaadoptowaniu na cele usługowe XIX-wiecznego młyna zbożowego. Aranżacja wnętrza w hotelu nawiązuje do stylu wnętrzarstwa rodem z początku XX wieku. Występują więc tu elementy secesyjne i detale Art Deco.

 

 

Do dyspozycji gości hotelowych są:

restauracja
sale konferencyjne
sale weselne
spa

 

Wystrój na poszczególnych piętrach hotelu jest pomyślany według przemijających pór roku: wiosny, lata, jesieni, zimy. Dzięki temu każdy nocleg w naszych progach będzie niezapomnianą przygodą. Ponadto obiekt otacza malowniczy ogród z bezpośrednim dostępem do zejścia nad samą rzekę.

Hotel znajduje się w centrum miasta, przy skrzyżowaniu drogi krajowych nr 5 (ul. Wyszyńskiego) i największego
traktu w Bydgoszczy – ul. Fordońskiej. Pozwala to na szybką komunikację:

Czas dojazdu z dworca PKP: 20 minut.
Czas dojazdu z dworca PKS: 5 minut.
Czas dojazdu z lotniska: 25 minut.
Czas dojazdu na Stary Rynek: 15 minut.
Bydgoszcz - Warszawa: 3:30h.
Bydgoszcz - Gdańsk: 2:30h.
Bydgoszcz - Poznań: 2h.

 

Kliknij tutaj aby zapoznać się z broszurą informacyjną

 

To malownicze położenie w połączeniu z wysoką jakością świadczonych usług i bogatym zapleczem, oprócz zapewnienia komfortowych noclegów, pozwalają również zorganizować w naszym obiekcie wieczór panieński, wesele czy konferencję. 

 

Zapewniamy, że jest to miejsce przyjazne zarówno turystom jak i biznesmenom.

Wyjątkowy hotel w centrum Bydgoszczy!

Hotel Słoneczny Młyn powstał na miejscu Młyna Kentzera zlokalizowanego przy ul. Jagiellońskiej 96 w Bydgoszczy (dawniej ul. Promenada 36). Młyn wybudowano w roku 1862 przez wspólników Ludwika Wolfena i Meyera Fliessa. Ze względu na małą moc i niski stan zatrudnienia młyn ten pracował do roku 1890. W roku 1892 młyn zostaje przejęty przez spółkę Willi i Moritz Baerwaldów. W pierwszej kolejności następuje przebudowa i modernizacja, praktycznie obiekt został zbudowany od nowa.

Po przebudowie wydajność młyna wzrosła do 20 ton przemiału żyta, pszenicy na dobę przy zatrudnieniu 14-15 osób. W 1898 roku następuje pewna automatyzacja pracy i produkcja zwiększa się do 30 ton przemiału żyta czy pszenicy na dobę. Zakład zbudował kolej wąskotorową z młyna do pomostu nad Brdą, gdzie załadowywano i rozładowywano barki. Młyn Baerwaldów był młynem o napędzie parowym i w stosunku do bydgoskich młynów był najnowocześniejszy

Historia

Do młyna przynależał też elewator i spichrz, który posiadał warunki do bezpiecznego przechowywania ziarna.
W roku 1938 młyn kupuje bydgoszczanin Bronisław Kentzer, który prowadził go do 1939 roku.

Od 1940 do 1945 roku młyn pracuje pod kierownictwem Niemca Gustawa Harmela. Po wojnie młyn przejmuje spółdzielnia Społem, potem na krótko młyn wraca w ręce Jana Kentzera. W roku 1948 młyn zostaje upaństwowiony, popada w ruinę.

W roku 2009 obiekt zostaje zaadoptowany na czterogwiazdkowy hotel Słoneczny Młyn.